Skoki tandemowe

Gdy zapadła już decyzja o tym, żeby przekonać się, jak niezwykłe potrafią być skoki tandemowe, pozostaje nam tylko udać się na lotnisko. Czy jednak rzeczywiście skok nie wymaga przygotowań? Czas poznać odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jak przygotować się do skoku?

Organizatorzy skoków tandemowych często są pytani o to, jak przygotować się do nich, aby czerpać z nich możliwie jak najwięcej radości. Nieustannie przypominają przy tym, że przygotowania nie są wcale potrzebne, bo wyjątkowymi doświadczeniami możemy się cieszyć bez nich. Wystarczy, że na lotnisku pojawimy się ubrani wygodnie i na sportowo, z dobrze dopasowanymi, sznurowanymi butami. Na miejscu czekać będzie na nas zarówno kombinezon, jak i okulary ochronne. Jeśli pogoda będzie temu sprzyjać, instruktor może zgodzić się nawet na skok bez kombinezonu zapewniający jeszcze więcej doznań.Co warte podkreślenia, osoby szykujące się do pierwszego skoku tandemowego, nie muszą martwić się także o konieczność poddania się badaniom lekarskim. Skok ze spadochronem jest wyjątkową rozrywką, dla której nie istnieją niemal żadne przeciwwskazania. Oczywiście, zmagając się z jakimikolwiek dolegliwościami dobrze jest poinformować o nich instruktora.

Co nas czeka w powietrzu?

Jeszcze na ziemi instruktor odpowiedzialny za bezpieczne skoki tandemowe dołoży wszelkich starań, aby prawidłowo założyć nam uprząż. On też przekaże nam jeszcze raz wszystkie istotne informacje na temat skoku. Wznoszenie się na wysokość 4000 metrów, na której odbywa się skok, odbywa się z wykorzystaniem specjalnie dostosowanego do tego samolotu. Zwykle zajmuje od 10 do 12 minut.Gdy samolot znajduje się na odpowiedniej wysokości, można zdecydować się na opuszczenie jego pokładu. Lot z zamkniętym spadochronem jest szczególnym doznaniem. Trwa niemal minutę, a prędkość, jaką się wtedy osiąga wynosi nawet 200 kilometrów na godzinę. Na wysokości około 1500 metrów nad ziemią instruktor decyduje się na otwarcie spadochronu. Opadanie jest wtedy znacznie delikatniejsze, a uczestnik skoku spadochronowego ma czas na podziwianie wyjątkowych widoków. Lądowanie jest miękkie i nie trzeba się go obawiać, zwłaszcza że skoczek nadal znajduje się pod opieką instruktora.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here