Maseczki w płachcie z naturalnymi ekstraktami

Maseczki w płachcie od kilku lat cieszą się ogromną popularnością, którą zapoczątkowała moda na azjatycką pielęgnację skóry. Tym, co wyróżnia je spośród innych kosmetyków tego typu, są formuły bogate w składniki aktywne oraz innowacyjny sposób nakładania. Sprawdź, jak dopasować maseczkę do swojej cery.

Bawełniana lub jedwabna płachta nasączona płynem idealnie przylega do całej twarzy, dzięki czemu witaminy oraz składniki nawilżające wnikają w skórę lepiej, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych maseczek. Ich stosowanie jest bardzo szybkie, proste i przyjemne – nie wymagają stosowania miseczek, mieszadełek oraz innych akcesoriów. Co ważne, nadmiaru kosmetyku nie trzeba zmywać – wystarczy wklepać go palcami w twarz i już po kilkunastu minutach cieszyć się efektem wypoczętej, promiennej cery.

Jaka maseczka w płachcie będzie dla mnie odpowiednia?

Przy wyborze maseczki w płachcie należy kierować się typem oraz potrzebami skóry. Maseczka dla dwudziestolatki będzie zawierała inne składniki aktywne niż ta dedykowana kobiecie dojrzałej. W zależności od działania i oczekiwanego efektu, maseczki w płachcie można podzielić na kilka typów:

  1. Maseczki głęboko nawilżające – zawierają składniki, takie jak kwas hialuronowy, ekstrakt z aloesu lub ogórka, wyciągi roślinne (z róży damasceńskiej, lotosu, morwy białej) oraz śluz ślimaka. Będą one doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji cery przesuszonej, wymagającej intensywnego nawilżenia oraz skóry wrażliwej.
  2. Maski przeciwzmarszczkowe – są one przeznaczone dla cery z pierwszymi oznakami starzenia. Zawierają składniki aktywne poprawiające elastyczność i jędrność skóry oraz redukujące przebarwienia i powierzchniowe zmarszczki. Są to między innymi kwas hialuronowy, śluz ślimaka, ekstrakty roślinne (z zielonej herbaty, kwiatu wiśni, oczaru wirginijskiego), koenzym Q10 oraz retinol.
  3. Maseczki oczyszczające – w ich składach znajdują się między innymi węgiel aktywny, kwas salicylowy, złuszczające kwasy owocowe, ekstrakty ziołowe, olejek z drzewa herbacianego czy aloes i matująca glinka. Sprawdzą się one w przypadku cery zanieczyszczonej, ze skłonnością do niedoskonałości, a także widocznymi porami.
  4. Maski kojące – tego typu maseczki będą stanowiły uzupełnienie codziennej pielęgnacji cery wrażliwej, zmęczonej, naczynkowej oraz podrażnionej. W ich składach znajdują się najczęściej kompleksy witaminowe (A, E i C), wyciągi roślinne (z miłorzębu japońskiego, aloesu, kamelii), d-panthenol, alantoina, oleje roślinne, woda różana oraz kwas hialuronowy. Sprawdzą się one w przypadku podrażnień po zabiegach kosmetycznych, a także w przypadku zaczerwienienia skóry różnego pochodzenia.
  5. Maski do twarzy rozjaśniające – są przeznaczone do cery zmęczonej, matowej lub ziemistej, która potrzebuje zdrowego, młodzieńczego blasku. Te naturalne maseczki wyrównują koloryt skóry i niwelują cienie pod oczami za sprawą witaminy C, wyciągów roślinnych (z grejpfruta, ogórka, cytryny, róży), kwasów owocowych oraz ekstraktu z pereł. Sprawdzą się także w celu rozjaśnienia przebarwień i piegów.

Maseczki do twarzy w płachcie to kosmetyki zawierające bardziej skoncentrowane składniki niż tradycyjne kremy pielęgnacyjne i natychmiastowo poprawiają kondycję oraz wygląd skóry. W połączeniu z codzienną pielęgnacją innymi kosmetykami maski do twarzy dają znacznie lepsze efekty i dbają o prawidłowe nawilżenie oraz oczyszczenie twarzy. Najlepiej sięgać po nie przynajmniej raz w tygodniu, aby zapewnić długotrwałe korzyści dla skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here