Prawdziwy mężczyzna według stereotypów ma zarabiać dużo, być liderem i wygrywać wielkie konkurencje. Nie więcej właśnie tak sprzedano jego rolę w życiu zawodowym i codzienny. Jednak czasy się zmieniają, a co za tym idzie role społeczne również. W jaki sposób zmieniał się wizerunek mężczyzny na przestrzeni lat znak zapytania Jak wpływa to na życie i pracę płci męskiej? Odpowiadamy!
Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/prawdziwy-facet-jak-jego-rola-mezczyzn-zmienila-sie-w-biznesie-i-pracy/
Czy prawdziwy mężczyzna istnieje?
Prawdziwy mężczyzna nie istnieje. Nigdy nie istniał. Takie stwierdzenie może na początku szokować. Jednak zastanówmy się, czy naprawdę postrzeganie czegoś w taki sposób powinno mieć rację bytu. Chodzi jednak o to żeby nie postrzegać kogoś w kategorii stereotypy.
Prawdziwość określa się miarą czasu, w których żyjemy i to właśnie ona wyznacza ogon prawdziwość, którą każdy z nas osiąga. Każdy człowiek jest inny. Oznacza to, że jest na swój sposób wyjątkowy. Nie powinno się więc wrzucać wszystkich do jednego worka. Dla każdego człowieka idealność będzie czym innym.
Życie zawodowe mężczyzny dawniej i dziś
W prehistorii mężczyzna był łowcą i przywódcą. To od niego zależały losy całej rodziny. Zdobywał on pożywienie, zapewniał ochronę i bezpieczeństwo. Stąd właśnie wzięła się powiedzenie, że mężczyzna jest głową rodziny. Do niedawna było tak, że mężczyzna chodził do pracy, dzięki której utrzymywał całą rodzinę, zaś żona zajmowała się domem i dziećmi. Właśnie taki obraz rodziny i pracy do dziś dominuje w masowej wyobraźni. Dzisiaj to kobiety przyjmując raz więcej stanowisk, również tych, dotąd rezerwowane jedynie przez mężczyzn. To jednak zmieniło rolę mężczyzny nie tylko w domu, ale i w pracy.
Obecnie podział obowiązków zawodowy i rodzinnych ustalany jest indywidualnie. Nie ma sztywnej zasady co do tego kto idzie do pracy, a kto zajmuje się domem. Chociaż taki podział jest zazwyczaj taki sam i to kobieta zostaje w domu, jednak coraz częściej możemy zauważyć odstępstwa. Coraz więcej mężczyzn próbuję iść pod prąd i na przekór tradycyjnym oczekiwaniom społecznym dotyczących tego jak powinien funkcjonować.
Zobacz też: http://www.insult.pl/jak-rozmawiac-o-dlugiej-przerwie-w-karierze-zawodowej-na-rozmowie-kwalifikacyjnej/