Jak rozsądnie i bezpiecznie postępować ze środkami czystości?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych środków czyszczących, które doskonale sprawdzają się w przypadku walki z brudem i zanieczyszczeniem. Mimo ogromnego wyboru, warto dobrze przemyśleć zakup, aby nie doprowadzić do uszkodzenia nawierzchni czyszczonego obszaru poprzez zły dobór detergentu.

Ten mini przewodnik po środkach czystości pomoże osobom odpowiedzialnym za sprzątanie dokonać właściwego wyboru i zapewnić najlepsze praktyki w zakresie korzystania z różnych produktów.

Rodzaje środków czystości

Uniwersalne środki czystości zawierają mieszaninę środków powierzchniowo czynnych i innych substancji. Mają one pH neutralne lub słabo alkaliczne, co czyni je bezpiecznymi do stosowania na większości twardych powierzchniach. Jednak niektóre uniwersalne środki czyszczące zawierają środki ścierne, które mogą zarysowywać powierzchnie – pozostawiając je matową i trudniejszą do wyczyszczenia.

Kwaśne środki czyszczące są dobre do usuwania nieorganicznych osadów, takich jak twarda woda lub osady z mydła. Ich wysokie pH sprawia również, że są one dobrym wyborem do neutralizacji i usuwania zanieczyszczeń z soli drogowej, która w miesiącach zimowych jest dość uporczywym problemem.

Alkaliczne środki czyszczące łatwo rozpuszczają tłuszcze, tłuszcze, oleje i zabrudzenia na bazie białek. Bardzo dobrze sprawdzają się jako środku czystości w gastronomii i przetwórstwie żywności. Są one również odpowiednie w zastosowaniach przemysłowych, gdzie przeważają tłuste gleby.

Służące do dezynfekcji środki czystości

Ogólnie dostępne środki dezynfekujące to środki, które niszczą blisko 99% bakterii w ciągu 30 sekund podczas oficjalnego testu dezynfekującego detergentu. Trzeba jednak wiedzieć na ich temat nieco więcej, aby mieć pewność jak prawidłowo dezynfekować. Przede wszystkim należy używać ich ze szczególną uwagą, ponieważ niektóre z nich mogą podrażnić skórę i oczy. Można też spotkać się ze środkami czystości, których stosowanie zostały powiązane z astmą i innymi problemami z niedoborem autoimmunologicznym. Jeśli zastosujesz ich na powierzchni za dużą ilość – te będą lepkie i odbarwione. Należy też je rozcieńczyć zgodnie z zaleceniami, a produkt będzie działał właściwie. Należy jednak przede wszystkim uważnie przestrzegać instrukcji stosowania środka dezynfekującego, które to zawiera najważniejsze informacje i wskazówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here