Czas na wybór kierunku studiów? Jeśli lubisz nauki ścisłe i szukasz ciekawych możliwości karierowych, zwróć uwagę na kierunek studiów Mechanika i Budowa maszyn, który przygotowuje specjalistów najwyższej klasy.
Dla kogo jest kierunek Mechanika i Budowa maszyn?
Specyfika kierunku Mechanika i Budowa maszyn wymaga od kandydata nie tylko predyspozycji do nauk ścisłych, takich jak matematyka i fizyka, ale także kreatywnego myślenia, które jest podstawą do wymyślenia nietypowych rozwiązań i innowacyjnych ciekawostek.
Interesują Cię nowoczesne technologie? Zawsze z zaciekawieniem poznajesz sposób funkcjonowania urządzeń i narzędzi? Chcesz tworzyć mechanizmy i maszyny, które usprawnią życie i pracę ludzi? Jeśli choćby na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to kierunek Mechanika i Budowa maszyn jest dla Ciebie.
Program studiów i specjalizacje na kierunku Mechanika i Budowa maszyn
Studiując Budowę maszyn i Mechanikę uzyskasz zaawansowaną wiedzę z zakresu materiałoznawstwa, wytrzymałości różnego rodzaju materiałów, mechaniki, elektrotechniki, a także nauczysz się projektowaniu urządzeń, maszyn i narzędzi dla przemysłu i użytku prywatnego.
Program studiów zapewnia dużą dawkę wiedzy teoretycznej, która tworzy podstawę kształcenia specjalisty, a także szereg praktyk i stażów, które zapewnią doświadczenie niezbędne dla pełnego zrozumienia fachu.
Decydując się na studiowanie kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie (zobacz: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/mechanika-i-budowa-maszyn) możesz wybierać spośród dwóch specjalizacji, które cieszą się nadzwyczaj dużym zapotrzebowaniem na rynku pracy:
- projektowanie i sterowanie komputerowe – jest to specjalizacja, która przygotowuje absolwentów z zaawansowaną wiedzą w zakresie komputerowego projektowania maszyn oraz sterowania różnorodnymi procesami produkcyjnymi, co więcej studenci uczą się programować i modelować systemy informatyczne w celu usprawnienia przebiegu produkcji;
- budowa i serwisowanie samochodów jest jedną z najbardziej zapotrzebowanych specjalizacji w czasach walki z zanieczyszczeniem powietrza i środowiska. Studenci uczą się o konstruowaniu, produkcji, diagnostyce i naprawie różnego rodzaju środków transportu. Po zakończeniu studiów absolwenci znajdują pracę w branży diagnostyki, naprawy i obsługi samochodów, a także budują karierę w branży projektowania i konstruowania samochodów i innych pojazdów.
Kariera po studiach
Gdzie znaleźć pracę po studiowaniu mechaniki i budowie maszyn? Jest to jeden z niewielu kierunków, po których, można śmiało powiedzieć, że nie ma większego problemu w znalezieniu pracy i właściwej ścieżki karierowej. Dzięki możliwości studiowania w języku angielskim, uczelnia przygotowuje specjalistę wysokiej klasy, którego z chęcią przyjmują nie tylko polskie firmy, ale także międzynarodowe korporacji działające w branży budowy maszyn czy automatyzacji procesów technologicznych.