Wyjścia na spacer dla naszego pupila to największa przyjemność, jaką możemy mu zafundować. Maszerowanie wśród łąk, lasów czy ścieżek w sercu pięknego parku dostarcza zwierzakowi niesamowitych bodźców i wrażeń, dba o kondycję czworonoga i pozwala na aktywne spędzanie czasu nie tylko dla psa, ale i właściciela. W pięknych okolicznościach przyrody pies narażony jest na ugryzienia pcheł, kleszczy czy innych insektów, które mogą z nim wrócić do domu, ukryte pod warstwą sierści. Zapobiegawczo warto zainwestować w środki ochrony takie jak obroża przeciw pchłom i obroża przeciw kleszczom, aby skutecznie chronić zwierzę przed insektami.
- Skuteczne obroże na pchły
- Jak dobrać odpowiednią obrożę dla psa i kota?
- Obroża przeciw pchłom i obroża przeciw kleszczom
- Jaki czas sprzyja założeniu obroży
Skuteczne obroże na pchły
Zarówno kleszcze, jak i pchły to nie tylko spore utrudnienie dla psa związane z dyskomfortem i swędzeniem zaatakowanych miejsc na skórze, ale także możliwość złapania choroby przenoszonej przez insekty. Aby zapobiec tego typu sytuacjom, warto zaopatrzyć się w obroże na pchły. Obroża Foresto została wzbogacona o substancje czynne odstraszające pchły oraz kleszcze. Warto zaznaczyć, że składniki te nie szkodzą psom ani kotom, dlatego bez przeszkód mogą nosić obrożę.
Średnia trwałość substancji insektobójczych to 7-8 miesięcy, co pozwala na spokojne spędzenie lata, bez konieczności obawy o psa i jego zdrowie. Aby w pełni skorzystać z ich skuteczności, obroży nie należy ściągać przez cały okres użytkowania. Pełen asortyment oraz specyfikację można znaleźć na https://zooart.com.pl/pol_m_Psy_Zdrowie_Na-pchly-i-kleszcze_Obroze-na-pchly-i-kleszcze-dla-psa-2545.html.
Jak dobrać odpowiednią obrożę dla psa i kota?
Obroże przeciwpchelne występują w dwóch wersjach, dla zwierząt poniżej 8 kilogramów oraz dla podopiecznych, których masa ciała przekracza 8 kilogramów. Dlatego w pierwszej kolejności najlepszym rozwiązaniem będzie zwarzenie zwierzęcia. Produkt jest wodoodporny, dzięki czemu nie trzeba go zdejmować podczas rutynowej kąpieli. Obroża powinna ciasno stykać się z karkiem, aby substancja czynna mogła docierać przez sierść do skóry, umożliwiając walkę z kleszczami i pchłami. Obroża nie może również służyć jako standardowa obroża do przypięcia smyczy.
Podczas doboru odpowiedniego produktu warto mieć na uwadze, że psy do 7 tygodni oraz kocięta do 10 tygodni nie powinny używać obroży, które w składzie mają silne preparaty.
Obroża przeciw pchłom i obroża przeciw kleszczom
Przed rozpoczęciem noszenia obroży należy wypakować ją ze szczelnego opakowania, ponieważ jest ona zabezpieczona ze względu na zawarte substancje czynne. Szczelne opakowanie uniemożliwi ulatnianie się preparatu przed rozpoczęciem użytkowania. Zakładając obrożę Foresto, należy użyć nożyczek w celu obcięcia nadmiaru długości paska. Zaciskając pasek obroży, należy pamiętać, że ma ona przylegać dość ciasno do ciała zwierzęcia. Najlepszą metodą sprawdzenia poprawnego założenia, będzie wsadzenie dwóch placów między kark psa a obrożę, taka odległość będzie odpowiednia. Ciasne założenie obroży spowoduje, że będą one prawidłowo chronić pupila przed inwazją kleszczy.
Jaki czas sprzyja założeniu obroży
Możliwość ugryzienia przez kleszcza występuje głównie latem, kiedy jest ciepło, natomiast okresy przejściowe oraz dość ciepłe zimy mogą spowodować, że insekty będą mogły zaatakować pupila również poza sezonem. Aby zapewnić skuteczne działanie, warto psa obroże założyć już zanim rozpocznie się sezon występowania kleszczy i pcheł. Długotrwałe działanie pozwoli na ochronę małych i dużych psów oraz kotów.