Ćwiczenia mięśni Kegla

Ćwiczenia mięśni Kegla mają na celu nie tylko zintensyfikować doznania seksualne. Dbając o wzmacnianie mięśni dnia miednicy, zagwarantować można sobie łatwiejszy poród i powrót do formy po ciąży oraz wyeliminować problem nietrzymania moczu. Do tego celu wykorzystać można między innymi gadżet, jakimi są kulki gejszy.

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla?

Co dają ćwiczenia mięśni Kegla? Korzyści z ich wykonywania jest całe mnóstwo. Ćwiczenie mięśni Kegla w ciąży sprawia, że poród przebiega znacznie sprawniej, bez ryzyka pęknięcia krocza. Mocne, wyćwiczone mięśnie dna miednicy to także gwarancja szybkiego powrotu do dawnej formy po ciąży. Regularne wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla pozwala uniknąć problemów z nietrzymaniem moczu, z którym to boryka się spora część dojrzałych kobiet. Co jeszcze dają ćwiczenia na mięśnie Kegla? Są one w stanie zapobiec przed obniżaniem narządów rodnych.

Kulki do ćwiczeń mięśni Kegla

Kulki gejszy, nazywane również kulkami waginalnymi lub dopochwowymi, najczęściej przyjmują postać 2 kuleczek z tworzywa sztucznego lub metalu o średnicy około 4 centymetrów, które połączone są ze sobą przy pomocy sznurka. Kulki do pochwy aplikuje się w identyczny sposób, co tampon. Kobiety, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ćwiczeniami mięśni Kegla, pomóc mogą sobie w ich wkładaniu, sięgając po lubrykant. Jak działają kulki do pochwowe? W ich wnętrzu znajdują się mniejsze, lecz cięższe kuleczki, które w momencie poruszania się zaczynają drgać, przyczyniając się do mimowolnego zaciskania się mięśni Kegla.

Jak ćwiczyć z wykorzystaniem kulek gejszy? Czas ich noszenia należy stopniowo zwiększać, od kilku minut do kilku godzin dziennie. Na początku warto je nosić podczas wykonywania codziennych czynności. Aby ćwiczenia mięśni Kegla były bardziej efektywne, należy poruszać miednicą na boki oraz w przód i w tył. Kobiety nieco bardziej zaawansowane, kulki gejszy nosić mogą podczas ulubionej aktywności fizycznej.

Czy stosowanie kulek gejszy w ciąży jest bezpieczne? Ekspert n69.pl odradza wykonywanie ćwiczeń z ich wykorzystaniem przez przyszłe mamy. Wynika to z tego, że mięśnie dna miednicy są wówczas mocno nadwyrężone. Ich wzmacnianie w ten sposób mogłoby się przyczynić do utrudnienia przebiegu porodu.

Kulki gejszy progresywne — co to takiego?

W sklepach spotkać można się z różnego rodzaju kulkami waginalnymi. Ciekawą propozycją są kulki gejszy progresywne, nazywane niekiedy również grawitacyjnymi. Przybierają one postać okrągłych ciężarków, z których każdy z nich ma inną masę. Pozwala to na dopasowanie gadżetu do indywidualnych możliwości. Jako że w przypadku takich kulek istnieje ryzyko przetrenowania mięśni Kegla, ich stosowanie zaleca się osobom zaawansowanym lub wyłącznie w celu urozmaicenia stosunku seksualnego.

Ćwiczenie mięśni Kegla u mężczyzn

Wbrew pozorom, ćwiczenia mięśni Kegla znajdują zastosowanie nie tylko u kobiet. Tego typu trening z powodzeniem stosować mogą również mężczyźni. Dotyczy to w szczególności tych panów, którzy borykają się z problemami z nietrzymaniem moczu. Ćwiczenia mięśni Kegla dla mężczyzn wykonywać powinny osoby chorujące na nadreaktywny pęcherz oraz cukrzycę, a także te, które przeszły zabieg usunięcia prostaty.

Mięśnie Kegla u mężczyzn lokalizuje się w ten sam sposób, co u kobiet. Najlepiej zrobić to podczas oddawania moczu, zatrzymując jego strumień. Ćwiczenia mięśni Kegla u mężczyzn po operacji prostaty wykonywać można zarówno w pozycji leżącej, jak i siedzącej czy stojącej. Mięśnie należy napiąć na 3 sekundy i na kolejne 3 rozluźnić. Wykonać powinno się 10 takich powtórzeń. Każdego dnia serię należy powtarzać 3-krotnie.

Warto już dziś włączyć ćwiczenia mięśni Kegla z wykorzystaniem kulek gejszy do codziennych aktywności. Dzięki nim można skutecznie uchronić się przed nietrzymaniem moczu czy opuszczaniem się narządów, poprawiając jednocześnie jakość życia seksualnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here